Облаштовуємо робоче місце дитини

Як тільки дитина починає ходити в школу, батькам необхідно задуматися про організацію робочого місця для учня. Якщо в будинку у дитини немає своєї кімнати, доведеться змінити інтер'єр і створити робочий простір. В іншому випадку чекати успіхів у школі не варто. Навіть у невеликій квартирі можна знайти місце, де учень буде виконувати домашнє завдання і зможе зосередитися на уроках. Для облаштування такого місця знадобиться тільки зручний стіл, стілець і ряд полиць - такий комплект займає мінімум простору, але багато що залежить від правильного вибору меблів.

Де краще встановити робочий стіл

Шкільна парта або робочий стіл - це основний елемент учнівського простору, тому спочатку необхідно вибрати місце для розміщення цієї деталі інтер'єру. Найвдаліше рішення - поставити стіл біля стіни, облаштувавши під робочий кабінет один кут кімнати. У такій позиції дитина буде відчувати, що це його власний простір, і зможе зосередитися на уроках. Якщо не виходить виділити місце під стіною, поставте стіл на утепленому балконі або впритул до стінного шафі.

Важливий фактор для організації робочого простору - правильне освітлення. За твердженнями численних експертів, світла повинно бути досить, щоб дитина не напружував очі під час читання або письма. Однак пряме світло, що падає на стіл, з вікна може привести до аналогічних проблем. Правильніше за все встановити стіл біля вікна, але обов'язково повісити щільні штори і придбати сучасну настільну лампу.

Вибираємо правильний стіл

Деякі батьки намагаються заощадити на покупці спеціальних меблів і набувають універсальні моделі, але забувають при цьому про зручність. Купувати великий комп'ютерний стіл для дитини недоцільно і навіть небезпечно, так як під час виконання домашнього завдання велике значення має правильна постава. Спеціальна шкільна парта доповнена функцією регулювання положення спинки і висоти стільниці, тому ви легко зможете облаштувати зручне місце для тривалих занять.

Школяру постарше можна придбати спеціальний стіл для комп'ютера, в конструкції якого передбачена зручна панель для клавіатури. Младшекласcнікам такі меблі ні до чого, краще обійтися стандартної партою невеликого розміру.

Наступний важливий фактор - це шкільний стілець. Дитина буде проводити багато часу за столом, тому до вибору стільця слід підходити з особливою увагою. Вибирайте моделі з зручною спинкою і жорсткою спинкою, щоб під час тривалого сидіння хребет брав правильне положення. У деяких випадках стіл відразу купується «на виріст», і в сидячому положенні ноги дитини не дістають до підлоги. Таке положення тіла не сприяє формуванню правильної постави, тому не забудьте придбати підставку під ноги.

Учням середніх класів можна придбати дитяче комп'ютерне крісло з анатомічної підтримкою окремих частин спини. Такий стілець приймає форму хребта, і в ньому можна спокійно працювати протягом усього вечора, але ось маленьким дітям така покупка буде лише заважати зосередитися на заняттях. Стілець на коліщатках - це відволікаючий фактор, так що при виборі меблів враховуйте вік дитини.

Важливо правильно підібрати всі меблі для робочого куточка і організувати зручний простір для дитини. Тільки в цьому випадку ви можете чекати від учня високих оцінок в школі і розвивати його таланти.