Пил в м'яких меблів. Як ефективно чистити м'які меблі?

Зручними м'якими диванами оснащують багато житлових приміщень, а також офіси, ресторани і кафе. Тому перед власниками даного меблевого атрибута часто виникає питання - як якісно і надовго очистити м'які офісні крісла і дивани. Складність очищення диванів полягає в тому, що шкідливі порошинки глибоко забиваються всередину вироби, їх вилучення вельми проблематично. У сьогоднішній статті ми розглянемо найбільш популярні способи очищення м'яких меблів, які дозволять видалити з поверхні невидимі пилові поклади.

М'які меблі в кафе, офісі та квартирі - основні правила очищення

Перш, ніж ви приступите до очищення дивана або крісла, визначитеся з матеріалом його оббивки. Це дуже важливо, оскільки кожна тканина має свої особливості і відповідний спосіб очищення. Шкіряну оббивку очищати найлегше. Для цього вам необхідно періодично протирати поверхню меблів ганчіркою з фланелі, змоченої в мильному розчині. Після очищення шкіряну поверхню слід змастити стеаринової губкою.

Також в якості оббивки використовують і інші матерії, такі як

  • оксамит і велюр - тканини, на поверхні яких присутній ворс. В силу того, що таку поверхню досить часто очищають за допомогою пилососа, вона досить швидко втрачає зовнішній вигляд і зношується. Ми рекомендуємо при очищенні ворсистих оббивок застосовувати спеціальні щітки, які призначені для догляду за делікатними тканинами. Також можна використовувати тканину з мікрофібри. Очищати поверхню меблів слід виключно у напрямку ворсу, тільки в цьому випадку тканина не травмується. Використання спеціальних пристосувань дозволить позбутися навіть від найменших смітинок, волосся і вовни;
  • замша - тканину потрібно очищати в спеціально приготованому мильному розчині з додаванням оцту і нашатирного спирту. Температура розчину не перевищувати 30 градусів;
  • жаккард - досить щільна матерія, тому для її очищення можна застосовувати пилосос. Приступаючи до очищення поверхні дивана або крісла, обмотайте насадку пилососа марлею, попередньо змоченою в сольовому розчині.

Спростити процес очищення оббивки допоможе парогенератор, який ефективно бореться з різними мікроорганізмами, які осіли в глибинах меблів. Очистивши оббивку, обов'язково обробіть поверхню дивана або крісла спеціальними засобами, які будуть перешкоджати проникненню дрібних частинок пилу.

Існують моделі меблів, оснащені знімними чохлами, що дозволяє спростити процес очищення. У будь-який момент ви зможете зняти чохол і ретельно його очистити - випрати, добре прополоскати і висушити природним шляхом. Варто зауважити, що періодичному очищенню повинна підлягати не тільки оббивка, але і подушки, використовувані в якості декору дивана.