Робота стоячи - користь чи шкода?

Останнім часом все більш популярним стає тренд на стоячі робочі місця в офісі, так як сидяча поза визнана однією з найбільш шкідливих. До такого висновку прийшли медичні експерти з різних областей, які відзначили, що сидяча робота знижує рухливість і негативно позначається на стані хребта. За останніми даними більшість офісних працівників уже після 30 років починають відчувати проблеми з хребтом і заробляють купу хронічних захворювань. Малорухливий спосіб життя призводить до розвитку цукрового діабету, підвищує ризик появи серцево-судинних захворювань і знижує загальний тонус організму. Щоб уникнути хвороб офісного працівника, експерти радять змінити робочий простір і вибрати комп'ютерний стіл, за яким доведеться працювати стоячи.

Користь від роботи стоячи

Якщо ви встановили в офісі або в кабінеті столи, за якими доводиться працювати стоячи, ви помітите різницю буквально через кілька днів. Для того щоб працювати за таким столом, доводиться напружувати все тіло, і ви не просто тримайте м'язи в тонусі, а проявляєте чималу фізичну активність. Зміна пози під час роботи допоможе уникнути розвитку хронічних захворювань і навіть сприяє тому, що ви витрачаєте більше кілокалорій, не відвідуючи тренажерний зал.

Коли цей тренд тільки зародився, численні експерти вказували саме на підвищення фізичної активності, як на головна перевага відмови від сидячого способу життя. Однак проведені дослідження продемонстрували, що під час роботи стоячи ви витрачаєте мінімум кілокалорій, тому схуднути таким чином не вийде. Набагато більше кілокалорій можна втратити під час пішої прогулянки, ніж після повноцінного робочого дня за високим комп'ютерним столом.

Незважаючи на те, що деякі постулати стоячій роботи були спростовані, все більше офісних керівників пропонують співробітникам замінити офісне крісло на інший предмет меблів. Якщо правильно підібрати конструкцію столу, ви не будете відчувати дискомфорту від стоячого положення і будете менше втомлюватися, ніж під час сидіння за комп'ютером.

Переваги роботи стоячи:

  • Нормалізація рівня цукру в крові. Цей факт вже доведений дослідженнями, які підтвердили, що в положенні стоячи рівень цукру швидше повертається в норму. Якщо ви проводите більшу частину дня сидячи, ви потрапляєте до групи ризику і сприяєте розвитку у себе цукрового діабету.
  • Зростання продуктивності. Коли людина стоїть, все тіло приходить в стан готовності, тому він працює швидше і оперативно реагує на будь-які подразники.
  • Поліпшення психологічного стану. Сидячий спосіб життя часто призводить до розвитку прихованих депресій, так як загальний тонус організму падає. Якщо ви будете проводити більше часу стоячи, ви будете почувати себе краще, і це відіб'ється на емоційному стані.

Звичайно, перейти відразу на нові стандарти не вийде, але можна поступово привчати себе до роботи стоячи і відмовитися від постулату, що офісний день повинен пройти в кріслі.

Як привчити себе працювати стоячи

В першу чергу, необхідно вибрати новий стіл, який буде вище, щоб вам було зручно за ним працювати. Провести цілий день на ногах після стандартного офісного положення в кріслі проблематично навіть для молодих людей, тому до нових трендів переходимо поступово. Для початку купіть високий комп'ютерний стілець і починайте працювати стоячи по півгодини в день. Коли ви відчуєте дискомфорт в ногах, можна присісти на стілець і відпочити.

Щотижня збільшуйте період роботи стоячи і поступово зможете провести цілий день на ногах без больових відчуттів. Можна використовувати таймер, щоб відміряти час і стежити за своїм прогресом.

Якщо ви вирішили вести здоровий спосіб життя, потрібно переглянути не тільки свій раціон, але і ставлення до буденних завдань. Відмовтеся від стандартного офісного місця зі зручним кріслом і починайте звикати до нових реалій, які допоможуть вам почувати себе краще і бути продуктивніше.