Що таке МДФ і чи варто купувати меблі з МДФ?Якщо ви колись робили ремонт, вам напевно знайомий такий термін, як МДФ. Цей матеріал вважається недорогим аналогом деревини і з нього виготовляють міжкімнатні двері і меблі. Візуально вироби з МДФ не відрізняються від дерев'яних, але менше важать і більш практичні в експлуатації, тому популярні і затребувані на ринку.

Що таке МДФ?

МДФ - це абревіатура від англійської назви матеріалу, який в повному варіанті звучить наступним чином: Medium Density Fibreboard. У перекладі на російську - деревоволокнистих плит середньої щільності. Коротке і ємне назва закріпилася за матеріалом, і виробники меблів швидко оцінили всі переваги МДФ.

Плити виготовлені з деревної стружки, яка просочується спеціальними розчинами і пресується під великим тиском і високою температурою. Такий спосіб виробництва гарантує екологічність матеріалу, так як для з'єднання фрагментів використовуються температурні фактори, а не клей.

Основні переваги МДФ:

  • Механічна міцність. Комоди з МДФ прослужать багато років - плита витримує вагове навантаження за рахунок нерівномірної структури.
  • Стійкість до агресії. Матеріал добре переносить підвищену вологість, не боїться контакту з водою і миючими засобами, а також не реагує на перепади температур.
  • Низька вартість. Для виробництва використовуються відходи деревної промисловості, тому ціни готового матеріалу нижче вартості дерева.
  • Стійкість до біологічного руйнування. Деревна плита не сприйнятлива до біологічного руйнування, тому не боїться мікробів і бактерій.

Міцний і практичний МДФ широко використовується при виготовленні меблів, так як добре піддається обробці. Плити застосовуються для великих і широких полиць - МДФ витримує навантаження і не прогинається, поверхня обробляється фарбами або плівками для отримання певного естетичного ефекту, і за такими меблями не потрібен спеціальний догляд.

Способи облагородження матеріалу

МДФ в необробленому вигляді має малопривабливий вигляд, тому в меблевих виробах використовуються підготовлені плити. Так, комп'ютерний стіл з МДФ виглядає набагато привабливіше, якщо плита пройшла спеціальну обробку.

Найпоширеніший спосіб підготовки плити для виготовлення меблів - це ламінація. На поверхню плити приклеюється щільна плівка, яка закріплюється під впливом високої температури, тому матеріал стає несприйнятливим до механічних впливів. Офісні меблі виробляється якраз з такого матеріалу, завдяки чому столи і шафи можуть прослужити багато років.

Інша технологія - це фарбування плити емаллю. Фарбування здійснюється вручну, тому вартість готової плити вище. Однак такі фасади набувають глянцевий ефект не тільки на поверхні, але і з торців.

В залежності від способу обробки встановлюється вартість готової плити МДФ, що дає можливість використовувати практичний матеріал для виготовлення меблів в широкому ціновому діапазоні.Оставить комментарий

Примечание: HTML не поддерживается!
    Плохо           Хорошо