Чи може офісне крісло вибухнути – розвіюємо страхи і міфи

«Так зручно сидіти в продуманому офісному кріслі, яке не шкодить здоров'ю і сприяє робочому процесу! Одна проблема – кожен із нас сидить на вибухівці, котра може будь-якої хвилини вибухнути, адже ця інформація підтверджена випадками, що сталися з людьми в різних країнах» – Такі відомості можна прочитати в деяких ЗМІ, проте чи вірогідні такі новини? Чи варто хвилюватися, чи це всього-на-всього лише міф? У цій статті ми розберемося, чи може стати небезпечним офісне крісло, що робити, аби цього не сталося, розвіємо міфи, пов'язані з ним.

Чи може взагалі офісне крісло вибухнути?

Якщо уявити низькоякісну модель меблів з несправним механізмом, у дуже рідкісних випадках факт відчуття вибуху можна допустити. Єдина деталь, яка може викликати такий ефект, – газліфт (підіймач сидіння), ним оснащене кожне комп'ютерне крісло. Саме в ньому міститься газ під високим тиском, що дає можливість контролювати поршень, вбудований у нього, щоб впливати на шпиндель, тим самим регулюючи рівень сидіння.

Чому газліфт офісного крісла може вибухнути?

Виділимо кілька причин, котрі можуть призвести до вибуху:

 • Збільшений тиск у камерах газліфта – може бути спровокований різким навантаженням на сидіння. Через це шпинделю доведеться різко та з великою силою вискочити нагору, при цьому розірвавши корпус.
 • Руйнування газового клапана – це пояснюють тимчасовим зносом, якщо довго використовувати меблі для офісу або ж під час купівлі не стежити за якістю.
 • Використання газу не того типу, у якого інші характеристики, які можуть призвести до непередбаченого результату під впливом тиску.
 • Низька якість – навіть погане зварювання із тонким матеріалом можуть зіграти свою роль у розриві газліфта.
 • Розгерметизація – це може статися під час самостійного ремонту, у разі відсутності потрібних навичок.

Як вибрати комп'ютерне крісло, яке не вибухне?

Якщо дивитися на речі об'єктивно, навіть можливі причини ламання надзвичайно рідко призведуть саме до вибуху. Це загалом теорію вибуху офісного крісла перетворює на міф, однак для уникнення будь-якого негативу під час купівлі звертайте увагу на деякі моменти:

 • Якість – завжди запорука справності офісних меблів, тож під час вибору поцікавтеся матеріалами, що використовувалися в конструкції, відповідністю стандартам та видом спайки.
 • Поцікавтеся, яким газом наповнений газліфт та на який опір (тиск) він розрахований.
 • Зверніть увагу на характеристики моделі, а саме на максимально допустиме навантаження (вагу), краще вибирати комп'ютерне крісло із запасом показника.
 • Вибирайте виробника – відомий завжди стежить за репутацією і ніколи не створить продукцію, яка зможе стати небезпечною для споживача.

Як не допустити, щоб офісне крісло вибухнуло?

Звісно, не можна стверджувати, що кожне, навіть найкраще комп'ютерне крісло, можна довести до такого стану, що воно вибухне, проте в будь-якому разі можна не допустити ламання:

 • Не стрибайте в офісному кріслі та використовуйте тільки за призначенням.
 • Не перевищуйте навантаження, встановленого виробником.
 • Періодично змащуйте газліфт, перевіряйте на сколи та інші дефекти.
 • Якщо крісло не підіймається або не опускається справа може бути в газліфті, який багато хто може спробувати полагодити самостійно. Цього не варто робити без знань основ дій, інакше ви скоріш за все травмуєтеся під час віддачі, викликаної газом.
 • Використовуйте крісло на рівній поверхні і не використовуйте як транспортний засіб для пересування по офісу.

З огляду на поодинокість випадків «вибухів» газліфта за весь час існування офісних меблів, таку подію з упевненістю можна вважати міфом, якого не варто боятися. Проте, якщо звертати увагу на деталі під час вибору й акуратно користуватися офісним кріслом, воно роками тішитиме комфортом і відмінним станом.