Як колір офісних меблів впливає на працездатність?Зник інтерес до роботи, сильно відчувається стомлюваність, перестали встигати зробити те, що раніше не займало багато часу? А що, якщо від усіх цих відчуттів можна позбутися, змінивши лише колірну палітру навколишніх меблів? Розібравшись у цьому питанні магазин Економточка розповість, як зміна кольору може кардинально вплинути на працездатність, так, що, наприклад, біле офісне крісло дасть можливість насолоджуватися роботою.

Роль кольору в офісних меблях – думка фахівців

Психологи давно вивчають сприйняття кольору людиною і дійшли висновку, що навіть найдрібніший відтінок, поєднання колористики чинить значний вплив на емоційність, темперамент, інтелектуальні здібності та фізичну активність. Дослідження вчених зі Стокгольмського університету засвідчили, що якщо офісні меблі колірною гамою відповідають виду діяльності, це на 32% може збільшити працездатність. Теж саме стосується особистих вподобань – від присутності улюблених кольорів співробітник може вести справи набагато охочіше і з піднесеним настроєм.

Які кольори офісних меблів на що впливають?

 • Нудьгуєте на роботі, весь процес злився в єдине ціле? У такому разі крісло зеленого кольору додасть трохи драйву. Практично всі зеленуваті та салатові відтінки ідеально підходять для сфер діяльності, пов'язаних із монотонною роботою. Така колористика освіжить і надихне на інноваційні рішення.
 • Якщо займаєтеся творчою роботою, знайти баланс допоможе світле оточення, придивіться до білого офісного крісла або столу.
 • Червоний бадьорить й навіть можна сказати надихає на звершення. Скористайтеся ним для вирішення складних завдань і великих проєктів. Разом з цим потрібно знати, що з таким кольором треба бути обережним інакше станете нервовим, дратівливим та навіть агресивним. Краще з цим відтінком вибрати комп'ютерний стілець, а ось стіл залишити з білою стільницею.
 • Хочете, щоб персонал був максимально зосереджений? Жовті меблі сприятимуть концентрації, посилюють розумову діяльність.
 • Синій – заспокоює, стимулює творчість, налаштовує на серйозний лад, саме тому його можна найчастіше побачити в робочому просторі.
 • Помаранчевий – путівник людей нестандартного мислення. Такий колір обов'язково сподобається молодому персоналу та стане чудовим рішенням в облаштуванні офісними меблями креативної компанії.
 • Коричневий й «під дерево» - сподобається людям із консервативними поглядами, прихильникам благородних мотивів. Він знімає стрес, зменшує напругу від роботи в динамічному темпі.

Поради щодо підбору кольору меблів

 • Грайте з протилежностями. Якщо в приміщенні мало світла – доповнюйте його світлими предметами, а коли освітлення вдосталь, спробуйте темну колористику в меблях.
 • Якщо планування приміщення дозволяє кожному окремо створити закритий простір, поцікавтеся про вподобання. Погодьтеся, комп'ютерні крісла різних відтінків не вплинуть на загальну стилістику компанії, проте принесуть співробітникові частинку радості.
 • Якщо робочий простір відкритого плану – меблювання світлих тонів стане чудовим рішенням.
 • Використовуючи яскраві тони меблів в альянсі з нейтральним пастельним або сірим кольором, можна домогтися цікавого рішення в оформленні.
 • Вибираючи колір, враховуйте середній вік співробітників, спрямованість сфери діяльності, так можна створити гарну атмосферу в колективі і разом з тим зробити унікальний впізнаний імідж компанії.

Згідно з науковими та психологічними підтвердженнями грамотний вибір кольору офісних меблів сприяє стресостійкості, працездатності, неординарним корисним рішенням, а також надихає на нові звершення. Також за допомогою колористики можна знизити рівень стресу, поліпшити атмосферу в офісі, зробити її привабливою, відкоригувати недоліки освітлення, ремонту або планування. Тож розглядаючи червоне, синє, коричневе, помаранчеве, жовте, зелене чи біле офісне крісло та інше меблювання, замисліться, як колірна гама може позначитися на персоналі і зробіть кращий вибір. А якщо у вас виникнуть питання, консультанти Економточки з радістю допоможуть їх вирішити!