Як вибрати найкращі меблі для відділення банку: поради та рекомендації

Меблювання – важливий елемент оформлення кожного відділення банку. Від нього залежить комфорт й довіра клієнтів, ефективність і безпека праці персоналу, особливий вигляд. Нині багато виробників пропонує всіляке оснащення, проте не все воно може порадувати довговічністю, якістю та потрібним функціоналом. У цій статті ми дізнаємося, які меблі для банківських відділень будуть найкращими.

Які меблі потрібні для банку?

Банківське відділення – складний багатофункціональний простір, поділений на тематичні зони, саме від мети їх використання залежить меблювання:

Зона приймання та очікування

Найголовніша локація, котра за звичаєм працює на імідж фінансової компанії. Саме тут буває найбільше клієнтів, тому меблі для банків підбирають особливо ретельно. Для приймальні може знадобитися стійка ресепшн, комфортні стільці для відвідувачів, лавочки або секції із сидіннями, журнальні столики, інформаційні стенди та таблички. Для додання атмосфери довіри рекомендуємо також встановити м'які меблі – дивани з кріслами, пуфи.

Зона обслуговування клієнтів

Тут основне місце відводиться офісним і переговорним столам, бенч-системам, стійкам, екранним перегородкам, кріслам для персоналу і відвідувачів. Також для зручності роботи можна встановити стелажі, тумби і шафи.

Зона кас

Для ефективного обслуговування клієнтів знадобляться офісні крісла, столи з шухлядами, що закриваються на ключ, шафи, касові стійки.

Бек-офіс

Територія персоналу, в якій робота, не пов'язана з обслуговуванням відвідувачів. Тут може бути кабінет керівника, операторів, системних адміністраторів, аналітиків, кімната для відпочинку. Залежно від тематики приміщення можуть знадобитися операторські, комп'ютерні крісла та стільці для банків, крісло керівника, столи – класичні офісні, трансформери.

Основні критерії вибору меблів для банківських відділень

Меблювання має стати повним уособленням статусу і надійності банку, обираючи його, краще врахувати деякі чинники:

  • Якість – їй відводиться першість. Меблювання має бути виконане з міцних зносостійких матеріалів, готових до активної щоденної експлуатації. Намагайтеся уникати ненадійних матеріалів пластику, тонкого ДСП. Також можна поцікавитися, чи відповідає виробництво стандартам, чи є сертифікат безпеки.
  • Ергономічність – важливий критерій вибору меблів для банків. Предмети мають займати мінімальний простір, бути зручними в експлуатації. Крісла, наприклад, повинні регулюватися за висотою, глибиною сидіння, мати корисні для роботи механізми.
  • Функціональність – обирайте меблі для банків з максимально продуманою конструкцією, аби забезпечити комфортною роботою. Столи з просторими стільницями та необхідними шухлядами, приставні системи, мобільні стільці сприятимуть цьому.
  • Дизайн – він має відповідати загальній стилістиці та оформленню фінансової установи. Вітається брендування, використання корпоративної колірної гами. Щоб домогтися впізнаваності у клієнтів, рекомендується єдиний стиль оформлення меблів для банківських відділень у всіх регіонах.
  • Габарити – при виборі важливо враховувати площу приміщення й окремо простір під кожну тематичну зону. Розміри та співвідношення предметів повинні відповідати робочим нормам, не захаращувати територію.
  • Вартість – всупереч загальноприйнятій думці, що у компанії достатньо коштів, щоб купити крісла та стільці для банків з іншими предметами за будь-яку ціну, тут, як і скрізь люблять розраховувати бюджет. Вибираючи меблювання для всього відділення чи навіть декількох можна розраховувати на вагому знижку оптового покупця. Також зверніть увагу на акції, спеціальні пропозиції та умови безоплатної доставки, котрі зроблять покупку найбільш вигідною.

Поради при виборі банківського меблювання

Вибір меблів для банківських відділень може виявитися надзвичайно складним процесом, адже потрібно врахувати безліч нюансів. Утім, кілька порад можуть допомогти в цьому:

  • Для фронт-зони роблять наголос на красі, для бек-зони на функціональності.
  • Стійки мають бути не надто високими, щоб не порушувати зорового контакту з відвідувачами. Що ближче вони стоять до входу, то нижчими мають бути.
  • Постарайтеся уникати зайвої суворості та гострих кутів, вони негативно впливають на клієнтів. Посадіть менеджера або операціоніста за стіл округлої форми, також відмінно підійдуть цільні системи, вигнуті лінії.
  • Не бійтеся купувати різнопланові меблі, адже вони виконуватимуть різні завдання. Наприклад, стільці та крісла для банків, орієнтовані на відвідувачів і персонал, значно відрізняються конструкцією.
  • Розгляньте мобільне мебелювання, щоб її легко можна було переміщати.
  • Звертайте увагу на деталі – якісна фурнітура, надійні кріплення, цільне лиття і каркас стануть запорукою довговічності.
  • Можна розглянути готові робочі місця для персоналу, це позбавить від безлічі проблем й не доведеться витрачати час на комплектацію потрібних предметів.
  • Під час купівлі враховуйте наявність гарантійного обслуговування, яке має бути 12 місяців.

Висновок

Вибір меблів для банківських відділень може стати справжнім викликом для кожного. Однак, якщо врахувати робочі зони приміщення, специфіку виконання завдань, основні критерії вибору, з цим можна досить легко впоратися. Сподіваємося, ці поради допоможуть підібрати саме ті меблі, котрі працюватимуть на імідж банку, приваблюючи своєю бездоганністю клієнтів.