Матеріали офісних крісел – переваги та недоліки

Вибираючи комп'ютерні крісла для офісу ми керуємося багатьма критеріями – дизайном, габаритами, функціоналом, різними особливостями. Серед них важливим критерієм, що свідчить про якість, безпеку для здоров'я, надійність, комфорт й довговічність є саме матеріал. З огляду на те, що сучасні офісні крісла складаються з безлічі елементів і є одним із найбільш конструктивно складних предметів меблювання, під час вибору потрібно бути уважним до всіх його частин. Розглянемо, з чого виробляють стільці, які є «плюси» та «мінуси» матеріалів.

Опора крісла

Саме на неї припадає все навантаження і конструкція. Найчастіше для хрестовини використовується:

  • Пластик – король дешевих моделей, може витримати невелике навантаження, схильний до підвищеного зносу. Під час вибору звертайте увагу на цілісність й щільність матеріалу.
  • Метал – естетично привабливий, зносостійкий, спокійно виносить великі навантаження (до 200-250 кг), але досить важкий і може впливати на мобільність офісного стільця. Здійснюючи покупку, віддайте перевагу цілісному литтю, сплав може виявитися крихким. Ще один момент – якщо у металу немає хромованого чи іншого покриття, він може піддаватися корозії.
  • Поліамід – своєрідна еволюція пластику. З нього виготовляється більшість практичних опор. Відрізняється витривалістю, малою вагою. Довгий час зберігає початкові характеристики й зовнішній вигляд.

Порада: для хрестовини комп'ютерного крісла для офісу важливий не тільки матеріал, а й кількість променів.

Каркас офісного стільця

Ще один елемент, від якого залежить надійність крісла. Загалом виробники для нього використовують ті ж матеріали, що й для опор – пластик, поліамід і метал. З урахуванням їхніх переваг та недоліків, можна уявити, наскільки будуть практичними ті чи інші меблі. Крім того, офісні крісла можуть виготовлятися з натурального дерева. Беручи до уваги дорожнечу матеріалу, зазвичай із нього роблять преміальні моделі. Під час вибору важливо врахувати породу – вона має бути міцною, з дуба або бука. Варто також зазначити, що деревина потребує особливого догляду.

Порада: обираючи матеріал каркаса також врахуйте саму конструкцію. Монолітна може бути надійнішою, а така, що складається з кількох з'єднаних частин – більш функціональною.

Ролики

Здавалося б, така дрібна частина комп'ютерного крісла для офісу, проте дуже важлива. Адже від неї залежить мобільність, витривалість та навіть стан підлогового покриття:

  • Пропілен або поліамід – коліщатка можуть витримати велику вагу, мають високі зносостійкі параметри. Вважається універсальним матеріалом практично для всіх типів підлог. Проте є один недолік – досить жорсткий, тому не підходить до м'яких покриттів.
  • Поліуретан – різновид еластичного пластику, зазвичай ним покривають металеву основу роликів, але й сам по собі матеріал активно застосовується. Якщо підлога з дерева, ламінату, паркету та іншого м'якого покриття – це буде найкращим варіантом.
  • Пластик – більш бюджетний, при високій якості компонентів. Використовується в сучасних моделях меблів, але все одно може бути не надійним, дряпати поверхню.

Оббивка

Виробники випускають офісні крісла з абсолютно різним матеріалом оббивки, кожний з них має свої переваги та недоліки:

  • Текстиль – повітропроникний, легкий у догляді, стійкий до механічних пошкоджень, вирізняється найбільшою різноманітністю кольорів із фактурами. Залежно від показників циклів зносостійкості тканина може бути тонкою та вразливою до стирання, а можливо – міцною й витривалою.
  • Сітка – сучасний вентильований матеріал, за яким легко доглядати, проте деякі покупці схильні вибирати класику, особливо в холодні дні, коли приміщення погано обігрівається.
  • Натуральна шкіра – дорога й естетично приваблива оббивка, використовується для преміальних офісних стільців. Довго зберігає привабливий вигляд, зносостійка, але вибаглива до догляду, сприйнятлива до механічних пошкоджень, не вентилюється, згодом грубіє.
  • Шкірозамінник – загалом увібрав у себе найкращі якості шкіри і при цьому є більш доступним за ціною. Головне вибрати якісний, інакше підробка матиме гірший вигляд і з доглядом будуть проблеми.

Порада: наповнювач не менш важливий, ніж оббивка. Від поролону краще відмовитися, він швидко втрачає свою пружність та починає просідати. У той час як пінополіуретан буде довго радувати початковою формою із пружністю.

Висновок

Як бачимо щоб насолоджуватися роботою в комфортному офісному кріслі, яке прослужить довго і буде максимально корисним для здоров'я, необхідно бути дуже уважним до вибору перед купівлею. Для цього насамперед звертаємо увагу на якість матеріалу всіх його складових. Кожен має певні переваги та недоліки, котрі варто врахувати, аби отримати справжнє задоволення від покупки.