Цілий день за комп'ютером – як вибрати крісло, що збереже здоров'я спини?

Хочете купити таке офісне крісло, щоб навіть після довгої роботи не турбувала спина з головою? На жаль, за статистикою до 70% проблем із хребтом в офісних працівників саме від постійного сидіння за комп'ютером із неправильним положенням тіла. Це призводить до змін у поставі, гриж, порушень кровотоку, головних болів й різних хронічних захворювань. Дізнаємося, як вибирати офісні стільці, аби уникнути проблем із хребтом.

Яким має бути сидіння крісла?

Ці моменти допоможуть визначити відповідне для вас сидіння:

  • Насамперед воно має бути досить широким та глибоким. Середнім показником вважається 45х50 см, з глибиною не більше ніж 2/3 від стегнової кістки. Це забезпечить правильне положення таза.
  • Висота сидіння офісного крісла має бути такою, щоб, перебуваючи в сидячому положенні ступні рівно стояли на підлозі, а коліно біля згину створювало прямий кут. Від опори ніг залежить не тільки кровотік і стан вен, а й навантаження на хребет.
  • М'якість наповнювача – тут важлива золота середина, оскільки жорстке сидіння та «перина» призведуть до зміни постави. Крім того, важлива і його якість, «пружність», аби після тиску від ваги того, хто сидить, поверхня поверталася до початкової форми.
  • Положення – якщо у меблів є можливість незначно змінити нахил вниз буквально на 5-10% - це стане перевагою в боротьбі за поставу.

Якою має бути спинка крісла?

Від неї залежить багато чого, тому потрібно бути уважним до всіх деталей:

  • Довжина – найважливіший параметр, коли у звичайних офісних моделях він ледь сягає 50 см, то комп'ютерне і геймерське крісло розраховується так, щоб надати підтримку всій спині. Під час вибору варто також враховувати свої анатомічні особливості, проте більш правильною буде довжина, котра перевищує 65 см.
  • Ширина – середні показники 40-50 см, залежно від виду спинки.
  • Конструкція – важливо, щоб у неї можна було змінювати нахил. Також не обходьте стороною моделі з ортопедичною чи анатомічною спинкою, що складається з декількох секцій.
  •  Доповнення – це може бути динамічна підтримка поперекового відділу або наявність спеціального валика. Таке оснащення багатьма відчувається буквально як справжній порятунок.
  • Форма – вибираючи офісне крісло зверніть увагу, щоб вона була не пряма, по довжині трохи вигнута посередині, це корисно для хребта. З боків добре, коли спинка злегка увігнута всередину, це забезпечить бічну підтримку спини.
  • Підголівник – те, що забезпечує підтримку шийному відділу та голові. Під час вибору варто врахувати можливість зміни його рівня й нахилу.

Якими мають бути підлокітники стільця?

Додаткову опору для спини і допомогу рукам можна забезпечити за допомогою підлокітників, тому вибираючи меблі звертаємо увагу на:

  • Висоту – загалом вважається придатною від 20 до 24 см, але може знадобитися й вища. Її вибирають відносно рівня ліктя, так, аби рука спираючись на нього могла створити прямий кут.
  • Ширину – не менше 4 см, вважається доброю в межах 5-7 см.
  • Конструктив – особливо ним відрізняються геймерські крісла. Звертайте увагу на моделі, в яких підлокітники можуть змінювати висоту, кут нахилу, положення.
  • Матеріал – звісно, практичніше за все метал або дерево, але в такому разі буде занадто жорстко довго сидіти. Краще, коли офісні стільці обшиті, мають накладки чи виконані з полімеру (дешевший варіант).

Можливості крісла

Звісно, виробники меблів буквально влаштували перегони за розробкою та впровадженням різного функціоналу. Тому в магазині можна зустріти моделі з найрізноманітнішим конструктивом, але найбільш корисним для спини є:

  • Газліфт – він допоможе піднятися на потрібну висоту.
  • Механізм гойдання – так, щоб можна було розгойдуватися без побоювань, що впадете або поломаете меблі.
  • Регулювання сили відхилення, фіксація сидіння і спинки – аби прийняти потрібну позицію.
  • «Антишок ефект» – з  ним можливо прийняти необхідне положення без різких, шкідливих для спини рухів.

Висновок

Як бачимо, за правильне положення хребта і здоров'я спини відповідають практично всі складові офісних стільців. Вибираючи потрібну модель, звертайте увагу на параметри й особливості сидіння, спинки, підлокітників, вони мають відповідати статурі. Також важливим стане наявність регулювань із механізмами. Можливо, вам здасться, що таке крісло для роботи за комп'ютером дещо дорожче, ніж модель, орієнтована на звичайну офісну роботу. Однак економія на здоров'ї може обійтися дорого, тим паче, що сучасні бюджетні новинки вже мають необхідний функціонал і вам не доведеться робити складний вибір.