Планування шафи для одягу: як все врахувати?

Якщо ви вирішили придбати новий шафа для одягу, радимо уважно прочитати нашу статтю, щоб врахувати всі особливості таких меблів і не пошкодувати про покупку. Ми зібрали кілька найважливіших порад від професійних дизайнерів, які допоможуть озброїтися корисними знаннями і розпланувати місце в шафі з максимальною ефективністю.

Визначтеся з призначенням

Шафа для одягу може купуватися для будь-якої кімнати, так як меблі такої категорії універсальна і легко доповнює собою композиції. Наприклад, в дитячій можна встановити невелика шафа для одягу дитини і організувати внутрішній простір таким чином, щоб він сам вибирав собі вбрання.

Ця рада можна назвати одним з найбільш важливих, так як від місця установки меблів залежить внутрішня конструкція. Так, шафа в передпокій обов'язково повинен мати окремий простір для верхнього одягу, сумок і взуття. Однак аналогічні зони зберігання в шафі в спальні будуть зайвими.

Виберіть місце, де збираєтеся встановити шафу, і виміряйте вільний простір. Якщо ви поставите перед собою чіткі межі габаритів, пізніше не доведеться міняти всю обстановку в кімнаті, щоб вмістити одну одиницю меблів.

Розкладіть речі по категоріям

Перш ніж купувати шафа, потрібно визначитися з зразковими обсягами кожного сектора. Зробити це досить просто - проведіть ревізію свого гардероба! Якщо ви збираєтеся придбати шафа, в якому буде зберігатися вся одяг вашої родини, потрібно знати, яких речей у вас більше. Так, у любительок довгих суконь в шафі має бути досить просторе місце зі штангою для зручного зберігання нарядів. Якщо у вашому гардеробі більше джинсів і светрів, вибирайте моделі, в яких основна частина внутрішнього простору відведена під полки.

Розуміння того, що вам потрібно, допоможе вибрати практичну і зручну меблі. Щоб визначитися з розмірами всієї конструкції, потрібно заздалегідь зрозуміти, якої довжини секції вам потрібні. Заміряйте своє найдовшу сукню і відштовхуйтеся від цієї цифри - одяг не повинен лежати на підлозі, але і вішати штангу занадто високо теж нерозумно.

Крім розмірів самого одягу і габаритів відведеного простору, потрібно враховувати і ваші дані. Так, людям невисокого зросту незручно користуватися верхніми полками, якщо вони будуть розташовані вище лінії витягнутих рук. В цьому випадку потрібно продумати, як швидко дістатися до речей на такій висоті. Можна встановити додатковий підйомний механізм або придбати спеціальну меблеву драбину.

Відштовхуйтеся від стандартів

Існує кілька стандартів, яких дотримуються всі меблеві дизайнери і виробники:

  • оптимальна глибина полиці повинна бути не більше 60 см;
  • шафи для одягу з розсувними дверима займають на 10 см більше реальних розмірів за рахунок розсувний конструкції;
  • штанга вішається на відстані 6 см від верхньої стінки, щоб діставати речі було зручно;
  • висота полиць для взуття з низьким халявою повинна бути не менше 17 см, щоб легко помістити в клітинку черевики будь-якого розміру;
  • секції під чоботи повинні мати висоту не менше 50 см, щоб халява НЕ мялось і не деформувалося.

Дуже важливо заздалегідь уявити собі, як саме будуть розташовані різні осередки і секції. Для цієї мети можна скористатися найпростішим методом і зробити начерк шафи на папері. Ви повинні враховувати, якими речами користуєтеся частіше і що саме будете зберігати в шафі, щоб підібрати оптимальний тип організаційної системи. Також можна покластися на досвід консультанта меблевого магазину і розглянути найбільш популярні варіанти, в яких вже можуть бути враховані всі стандартні вимоги.